Erdoğan Tokat’ta konuştu: İstanbul ve Ankara’daki hemşehrilerinizi aramanızı rica ediyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tokat’ta partisinin mitinginde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“14-28 Mayıs seçimlerinde Cumhur İttifakı’na destek veren Tokat’a şükranlarımı sunuyorum. Bugün katılım 45 bin. Tokatlı kardeşlerim, bir kez daha vesayet heveslilerine, terör şakşakçılarına derslerini vermiştir. Emperyalistlerin hain emellerini hep birlikte hüsrana uğrattık. Tokat 31 Mart’ta milli irade bayrağını en yükseğe dikerek kendine yakışanı yapacaktır.

Tokat’ta çıkacak sonuçla sadece Tokat’ın yerel yöneticilerini seçmekle kalmayacaksınız, tüm Türkiye’ye ve dünyaya önemli bir mesaj vereceksiniz. Geçen yılki seçim sürecinde gördünüz. Ama ben sizden bir şey daha isteyeceğim… İstanbul’da Tokat nüfusu yüksek mi? Öyleyse İstanbul’daki tüm hemşehrilerinizi sizden aramanızı rica ediyorum. İstanbul’da Murat kardeşimizi Tokatlılar ağırlığını koyarak onu da seçtirerek CHP zulmünden İstanbul’u kurtaracağız. Aynı şekilde Ankara’daki Tokatlıları da aramanızı istiyorum. Bunlar çok önemli.

Türkiye’nin ilkeli ve adil duruşuyla artan gücünü hazmedemeyenler pusuda bekliyor. Birileri ülkemizi elindeki kazanımlardan etmek için tökezlememizi bekliyor. Akıl ve vicdan sahibi herkes biliyor ki mesele Tayyip Erdoğan, AK Parti değil… Mesele doğrudan Türkiye ve Türk milleti.

Son 30 yılının her günü ülkesine hizmetle geçmiş bir kardeşiniz olarak bana en çok neye hayıflandığımı sorarsanız cevabım ülkemizdeki muhalefetin haline olacaktır. CHP zihniyeti yerini hep vesayet ve darbe safında belirlediği için siyasi muhalefet tarafı boş kaldı. Siyaset yolunda, hizmet yolunda iş lazımdır, eser lazımdır, proje lazımdır. En önemlisi istikamet lazımdır. Bunlar lafla olmuyor. Biz eser siyaseti yaptık. CHP’nin içinde işler belki lafla yürüyordur ama ülkemizde ve dünyada böyle bir tarz yok.

Biz her seçimde olduğu gibi bu seçimde de en az 50 ilimizde miting yapmayı planlayarak yola çıktık. Her şeyden önce bizim siyasetimizin merkezinde milletimiz var. Şehirlerimize gitmek bizi yormaz. Enerji verir moral verir. Hafta sonu İstanbul ve Ankara mitinglerimizi yaptık. Oradan selamlar gönderdik. Şimdi de diyorum ki Tokat’tan İstanbul’a, Ankara’ya selamlar gönderelim.

3-5 belediye fazla almak uğruna DEM’le girdikleri ittifaka kimlerin koçluk ettiğini görüyorsunuz değil mi? Talimat nereden geliyor? Kandil’den. Uygulama İstanbul, Ankara, Mersin’de ortaya çıkıyor. Zaten DEM dediğiniz yapı geçmişten beri partiymiş gibi davranan bir örgüt aparatı. Sahne önünde olanların bu partide yetkisi ve sözünün ağırlığı yok. Bu parti Ankara’daki genel merkezinden değil, İstanbul’daki sapkın ideolojik yapılar ile Kandil’deki terör baronları tarafından yönetilmektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x